targi targi hotele o¶rodki
   targi wystawy
 
Organizatorzy imprez
Targi, wystawy

» Architektury i budownictwa
»   Edukacyjne
»   Ekonomiczne
»   Gastronomiczne
»   Informatyczne
»   Książki
»   Maszyn i urządzeń
»   Medyczne
»   Motoryzacyjne
»   Odzieżowo tekstylne
»   Produkcji
»   Rolnicze
»   Sportowe
»   Turystyczne
»   Usług
»   Inne

Dodaj informację o nadchodzących targach

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twoją ofertę w tym miejscu

polecamy ciekawe 
 

Bezpieczne oszczędzanie na koncie oszczędnościowym

Przeczytany: 826 razy
Dodany: 2015-12-14 10:42:28
Aktualizowano: 2015-12-14 10:43:55

Jakie są zalety konta oszczędnościowego? To pytanie można rozumieć w dwojaki sposób i udzielić na niego dwóch odpowiedzi, o całkowicie innym podłożu. Jakkolwiek by nie patrzeć na kwestie oszczędności, to zdecydowanie lepiej jest je posiadać, bowiem to daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość systematycznego ich powiększania. Nie trzeba posiadać ogromnego kapitału, opiewającego na steki tysięcy złotych, by skutecznie nim operować i go pomnażać. Długotrwałe oszczędzanie to klucz do wzbogacania się.

Konto oszczędnościowe, oferowane obecnie niemal w standardzie do rachunku osobistego, jest jednym z dwóch obok lokaty, najpopularniejszych sposobów oszczędzania. Kluczem do ich sukcesu jest relatywnie wysoki procent odsetek z wpłaconego kapitału przy pewności ich uzyskania. Receptą na sukcesywne bogacenia się jest długoterminowe oszczędzanie. Rachunek oszczędnościowy w przeciwieństwie do lokaty posiada zmienne oprocentowanie. Uzależnione jest od sytuacji gospodarczej oraz sytuacji na rynkach finansowych. Gdy ta jest dobra to wysokość stóp procentowych jest podnoszona, co ma bezpośrednie przełożenie na wysokość oprocentowania środków na naszym koncie.

 

 

Konto oszczędnościowe daje nam możliwość efektywnego zarządzania naszymi oszczędnościami. W sytuacji, gdy znajdziemy korzystniej oprocentowany rachunek oszczędnościowy w innej instytucji finansowej bez zwłoki możemy przenieść swoje środki. Warto obserwować oferty na rynku usług bankowych, bowiem oferty poszczególnych placówek mogą się różnić nawet około 2 czy nawet 3 % w skali roku.

Bezpieczeństwo w oszczędnościach

Coraz więcej usług bankowych jest nastawionych na klienta, który zamierza powierzyć wolne środki w celu ich pomnażania. Może wynika to z faktu ze polskie społeczeństwo staje się bardziej zamożne, a może zwiększa się nasza świadomość finansowa. Dotychczas funkcjonowaliśmy w binarnym systemie: można mieć kredyt lub oszczędności. Natomiast dziś można mieć i jedno i drugie. To że jesteśmy kredytobiorcom i jesteśmy winnik bankowi określoną kwotę nie odcina nam możliwości lokowania wolnych środków na rachunkach oszczędnościowych. Wpłacanie każdej wolnej złotówki na kredyt nie poprawi naszej sytuacji finansowej tak bardzo jak jej zainwestowanie.

Zaoszczędzone pieniądze zapewniają Ci bezpieczeństwo i pozwalają spokojnie patrzeć w przyszłość. Kredyt trzeba spłacać co miesiąc, więc w gorszej chwili możesz podeprzeć się zaoszczędzonymi środkami, które przebywając na rachunku oszczędnościowym pracują na siebie.

Odwiedź również bloga konta-oszczednosciowe.blogspot.com i dowiedz się więcej na temat finansów osobistych.

Wysłane 2015-12-14 10:42:28 przez M-S-M
bank finanse Konto oszczędnościowe oszczędności WP
Artykuły powiązane z powyższym
Środki z UE na rewitalizację zabytków
Wysłano 2014-09-16 09:09:21
Finansowanie rewitalizacji obiektów zabytkowych ze środków UE to temat jednego z paneli organizowanych podczas Targów Dziedzictwo 2014. W ramach spotkania eksperci z Banku Gospodarstwa Krajowego zaprezentują doświadczenia we wdrażaniu inicjatywy JESSICA, której celem jest wspieranie rozwoju miast poprzez finansowanie trwałych inwestycji na obszarach miejskich. Panel odbędzie się pierwszego dnia targów – 7 października – w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.
W warszawskim Centrum MT Polska zorganizowane zostanie show motywacyjne - National Achievers Congress, w którym weźmie udział kilkunastu ekspertów z różnych dziedzin.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ TARGI | HOTELE / OŚRODKI | KONTAKT | ARTYKUŁY