targi targi hotele o¶rodki
   targi wystawy
 
Organizatorzy imprez
Targi, wystawy

» Architektury i budownictwa
»   Edukacyjne
»   Ekonomiczne
»   Gastronomiczne
»   Informatyczne
»   Książki
»   Maszyn i urządzeń
»   Medyczne
»   Motoryzacyjne
»   Odzieżowo tekstylne
»   Produkcji
»   Rolnicze
»   Sportowe
»   Turystyczne
»   Usług
»   Inne

Dodaj informację o nadchodzących targach

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twoją ofertę w tym miejscu

polecamy ciekawe 
 

Polska gospodarka rozwija się

Przeczytany: 758 razy
Dodany: 2014-02-24 09:35:28
Aktualizowano: 2014-02-24 09:36:28

Polska gospodarka nadal się rozwija. Nie jest jej straszny kryzys, trudne warunki. Cały czas podlega rozwojowi i nie cofa się. W porównaniu z gospodarkami Grecji, Hiszpanii, Włoch idzie do przodu. Mimo, że Polacy nadal niewiele zarabiają to i tak w Polsce nie jest źle. Niektóre sektory rozwijają się szybciej, inne wolniej, ale i tak jest dobrze. Praca w Polsce nadal jest luksusem, ale można go zdobyć, czyniąc odpowiednie starania.

Gdzie warto dzisiaj szukać pracy? Na pewno w zawodach inżynieryjnych, wymagających wysokich kwalifikacji, dających szanse na rozwój. Tam, gdzie ceni się ścisły umysł i znajomość matematyki, fizyki, chemii. Dobrzy lekarze mają szansę na pracę – obecnie brakuje gerontologów i onkologów, dlatego te specjalizacje na pewno warto wybierać. Dobrzy prawnicy, specjaliści IT, handlowcy także nie narzekają na warunki pracy – oni zawsze mają zatrudnienie i uzyskują bardzo wysokie zarobki. Każdy, kto ma chłonny umysł i chętnie podnosi kwalifikacje na pewno znajdzie dobre miejsce pracy. Optymalne zatrudnienie jest najważniejsze. Ono daje to, co najlepsze i pozwala utrzymać się. Bez wysokich kwalifikacji jest trudniej.

Wyboru zawodu trzeba dokonywać już w gimnazjum i konsekwentnie zabiegać o zdobycie optymalnych kwalifikacji. Jeśli ktoś chce studiować medycynę, to musi położyć nacisk na matematykę, fizykę, chemię i biologię. Przyszły prawnik musi perfekcyjnie znać historię, a inżynier skupić się na matematyce, geometrii i tym podobnych dziedzinach.

Jakie sektory gospodarki są perspektywiczne? Na pewno wszystkie, które oferują rozwój, innowacje, badania, stawiają na komercjalizację, czyli komercyjne wykorzystanie badań naukowych w każdej dziedzinie życia gospodarczego. Obecna gospodarka oparta jest na wiedzy, dlatego nauka i wiedza mają tak ogromne znaczenie. Bez nich nie ma mowy o rozwoju oraz zdobywaniu najciekawszych umiejętności. Nie zmieni się to przez lata – nowoczesne technologie nadal będą wiodły prym, a ukończenie politechniki czy też uniwersytetu technicznego stanie się sposobem na zwalczanie rosnącego bezrobocia. Zatem warto zadbać o jak najwyższe kwalifikacje bez których nie ma rozwoju i nie można dobrze żyć. Rozwój, badania, nauka języków obcych to jest właśnie to, czego każdy z nas non stop potrzebuje. Nie wolno z nich rezygnować, nie wolno wycofać się.

Z uwagi na zmiany demograficzne oraz starzenie się społeczeństwa coraz więcej osób potrzebuje opieki specjalistów, czyli wykwalifikowanych opiekunów. Ten sektor stworzy sporo miejsc pracy i będzie pomagał zwalczać bezrobocie. Już dzisiaj w Niemczech stworzono sporo miejsc pracy, które mają wysoką jakość oraz oferują to, co najlepsze dla każdego człowieka. Każda osoba może znaleźć pracę w opiece i pielęgniarstwie i zarobić od 1000 do 2500 euro. To są kwoty nieosiągalne w Polsce, na które absolutnie nie można liczyć w naszym kraju. Zatem pora ruszyć na podbój Niemiec oraz innych krajów Unii Europejskiej.

Podsumowując, wszystko się zmienia, zatem należy sprawdzać, które sektory gospodarki stwarzają największe możliwości oraz pozwalają nam jak najlepiej zarabiać. Nie można zatrzymać się w codziennym wyścigu szczurów. Na stronie www.jobtonic.pl znajdą Państwo całkiem sporą ilość informacji. Polecamy je z całego serca.

Wysłane 2014-02-24 09:35:28 przez M-S-M
A gospodarka praca zarobki
Artykuły powiązane z powyższym
EIT Raw Materials, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Instytut Autostrada Technologii i Innowacji zapraszają do udziału w Międzynarodowych targach pracy branży surowcowej
Ruszyły zapisy na prowadzenie warsztatów kreatywnych podczas Gift Show Poland 2017, czyli jednego z najważniejszych wydarzeń branży upominkowej w Polsce.
9. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel będą okazją do poszerzenia wiedzy w obszarach ważnych dla profesjonalistów z branży hotelarskiej. Na targach będzie można skorzystać z pięciu szkoleń, których tematyka zainteresuje zarówno osoby przymierzające się do inwestycji, jak i działające już w biznesie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 października br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ TARGI | HOTELE / OŚRODKI | KONTAKT | ARTYKUŁY