targi targi hotele o¶rodki
   targi wystawy
 
Organizatorzy imprez
Targi, wystawy

» Architektury i budownictwa
»   Edukacyjne
»   Ekonomiczne
»   Gastronomiczne
»   Informatyczne
»   Książki
»   Maszyn i urządzeń
»   Medyczne
»   Motoryzacyjne
»   Odzieżowo tekstylne
»   Produkcji
»   Rolnicze
»   Sportowe
»   Turystyczne
»   Usług
»   Inne

Dodaj informację o nadchodzących targach

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twoją ofertę w tym miejscu

polecamy ciekawe 
 

Środki z UE na rewitalizację zabytków

Przeczytany: 930 razy
Dodany: 2014-09-16 09:09:21
Aktualizowano: 2014-09-16 10:30:04

Finansowanie rewitalizacji obiektów zabytkowych ze środków UE to temat jednego z paneli organizowanych podczas Targów Dziedzictwo 2014. W ramach spotkania eksperci z Banku Gospodarstwa Krajowego zaprezentują doświadczenia we wdrażaniu inicjatywy JESSICA, której celem jest wspieranie rozwoju miast poprzez finansowanie trwałych inwestycji na obszarach miejskich. Panel odbędzie się pierwszego dnia targów – 7 października – w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

BGK i JESSICA

Środki unijne już od kilku lat przeznaczane są na finansowanie projektów inwestycyjnych, które mają na celu harmonijny rozwój miast. W unijnej perspektywie finansowej 2007-2013 niektóre z województw zdecydowały o uruchomieniu części funduszy UE w formie tzw. instrumentów zwrotnych - niskooprocentowanych pożyczek. Dzięki temu w ramach pięciu regionalnych programów operacyjnych została uruchomiona inicjatywa JESSICA (ang. Joint European Support for Sustainable Investment In City Areas), czyli wspólne europejskie wsparcie na rzecz trwałych inwestycji na obszarach miejskich. W ramach tego programu Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił dotychczas, na terenie trzech województw - wielkopolskiego, pomorskiego i mazowieckiego - ponad 80 preferencyjnych pożyczek na realizację zróżnicowanych projektów miejskich. Wiele z nich dotyczyła rewitalizacji budynków wpisanych do rejestru zabytków czy też przestrzeni objętych ochroną konserwatorską.

- Polityka miejska stanowi ważny element strategii rozwoju państwa określonych zarówno na poziomie Unii Europejskiej, jak i kraju. Aktualnie trwają prace nad dokumentem „Krajowa Polityka Miejska”, który określać będzie działania administracji rządowej w zakresie polityki miejskiej – zarówno z punktu widzenia realizacji strategii kraju, jak i strategii rozwoju regionalnego. Oznacza to między innymi, że środki unijne będą przeznaczone na ten cel  również w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020. Wprawdzie nie są jeszcze znane szczegóły finansowania projektów miejskich w perspektywie tego okresu, warto jednak już teraz poznać praktyczne doświadczenia podmiotów, które skutecznie ubiegały się o finansowanie swoich przedsięwzięć ze środków publicznych. Wypowiedzi przedstawicieli władz województw wskazują, że część z regionów wybierze zapewne instrumenty zwrotne jak pożyczki, poręczenia czy wkłady kapitałowe jako formę finansowania tego typu projektów - mówi Marek Szczepański, dyrektor zarządzający w Banku Gospodarstwa Krajowego, który poprowadzi spotkanie o finansowaniu rewitalizacji obiektów zabytkowych ze środków UE.

W trakcie Targów Dziedzictwo przedstawiciele BGK i inwestorów zaprezentują przykłady kilku realizowanych przedsięwzięć dotyczących budynków i terenów objętych ochroną konserwatorską, m.in. rewitalizacja płyty rynku czy rewitalizacja i adaptacja zabytkowych budynków na cele kulturalne i biznesowe.

Oferta Targów Dziedzictwo

„Finansowanie rewitalizacji obiektów zabytkowych ze środków UE” to jeden z wielu wykładów, jakie odbędą się w ramach Ogólnopolskich Dni Konserwatorskich towarzyszących organizowanej w dniach 7-9 października II edycji Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek Dziedzictwo. Eksperckie prelekcje planowane są również w ramach cyklu konferencji „Ochrona zbiorów muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych”. Jednak Targi Dziedzictwo to przede wszystkim doskonała okazja, by zapoznać się z szeroką ofertą produktów i usług dedykowanych konserwatorom i restauratorom obiektów zabytkowych, a także muzealnikom, bibliotekarzom czy archiwistom. Aktualne propozycje zaprezentują producenci i dystrybutorzy sprzętu oraz dostawcy specjalistycznych usług. W ofercie Targów Dziedzictwo znajdą się materiały i narzędzia dla osób związanych z rewaloryzacją zabytków i prowadzących prace budowlane w tym zakresie, a także profesjonalne meble do archiwów, sprzęty elektroniczne do digitalizacji zasobów archiwalnych i biurowych, systemy zarządzania informacją czy usługi i programy komputerowe.

Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na www.targidziedzictwo.pl.

 ***

Międzynarodowe Targi Polska to operator jednego z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-eventowych w Polsce - Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska - zlokalizowanego przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Obiekt ten jest w pełni dostosowany do organizacji targów, zjazdów, konferencji i eventów (w tym bankietów, koncertów czy zawodów sportowych). Zajmuje łącznie 15 200 mkw., z czego 10 000 mkw. stanowi funkcjonalna i klimatyzowana hala wystawiennicza, 4 000 mkw. teren zewnętrzny, zaś 1 200 mkw. nowoczesne zaplecze konferencyjno-biurowe.

Międzynarodowe Targi Polska jest też organizatorem wielu dużych i ważnych biznesowo imprez targowych, w tym China Expo Poland poświęconych współpracy handlowej z Chinami, Targów, Regionalia i Dziedzictwo.

II Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek Dziedzictwo wspiera wiele kluczowych dla branży organizacji i instytucji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki; Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy; dr hab. Władysław Stępniak, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych; gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej - Szef Obrony Cywilnej Kraju; ks. Wiesław Alojzy Mering – Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej, Przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Konferencji Episkopatu Polski, a także Jego Eminencja Wielce Błogosławiony SAWA - Prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski. Ponadto, patronat nad Ogólnopolskimi Dniami Konserwatorskimi objęli Piotr Żuchowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków oraz Rafał Nadolny, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków. We współpracę merytoryczną włączyli się z kolei: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biuro Infrastruktury Specjalnej, Ministerstwo Obrony Narodowej, Polski Komitet Błękitnej Tarczy, Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Centralne Laboratorium Konserwacji Archiwaliów, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Rada ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP, Międzyuczelniany Instytut Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Biblioteka Narodowa, Centralna Biblioteka Wojskowa, Archiwum Państwowe w Warszawie, Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kancelaria Prawna Elżanowski, Cherka & Wąsowski, Gras Savoye Polska Sp. z o.o., Bank Gospodarstwa Krajowego, Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Stowarzyszenie Muzealników Polskich.

Wysłane 2014-09-16 09:09:21 przez M-S-M
Ogólnopolskie Dni Konserwatorskie rewitalizacja obiektów zabytkowych ze środków UE Warszawa Bank Gospodarstwa Krajowego Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska Targi Dziedzictwa 2014
Artykuły powiązane z powyższym
EIT Raw Materials, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Instytut Autostrada Technologii i Innowacji zapraszają do udziału w Międzynarodowych targach pracy branży surowcowej
Ruszyły zapisy na prowadzenie warsztatów kreatywnych podczas Gift Show Poland 2017, czyli jednego z najważniejszych wydarzeń branży upominkowej w Polsce.
9. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel będą okazją do poszerzenia wiedzy w obszarach ważnych dla profesjonalistów z branży hotelarskiej. Na targach będzie można skorzystać z pięciu szkoleń, których tematyka zainteresuje zarówno osoby przymierzające się do inwestycji, jak i działające już w biznesie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 października br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ TARGI | HOTELE / OŚRODKI | KONTAKT | ARTYKUŁY